czwartek, 21 sierpnia 2014

♥Cutie safe BOTTLE! ♥

Bisfenol A (BPA) to substancja chemiczna , która wydostaje się z plastikowych butelek do wody, w czasie gdy jest ona nagrzana np. w samochodzie w gorący dzień. Substancja ta jest niebezpieczna dla kobiet w ciąży, zwiększa ryzyko poronienia o 80%. Przyczynia się także do powstawania komórek nowotworowych piersi oraz nawet o 20% zmniejsza płodność u mężczyzn. Dlatego bardzo dobrym sposobem na uniknięcie kontaktu z ta substancją jest picie wody z butelek szklanych. Takie butelki w internetowych sklepach kosztują nawet 125 zł. Ja zaproponuje wam tańszą alternatywę :) zaczynamy! :
Butelki są po soku DrWit , i nie są to te duże, ani te małe, w biedronce wypuścili wersję średnią, co mnie bardzo ucieszyło bo właśnie takie są potrzebne :)


 odmaczamy etykiety, żeby łatwo odeszły od szkła :)


 Bierzemy przykładowe etykietki, te mam od naklejek z biedronki, mozecie użyć wycinka z gazety z grubszymi kartkami, lub cokolwiek innego :)
 projektujemy etykietkę :)
 wycinamy kawałek zwykłej białej kartki wielkości naszej etykietki :)...
 ...i przyklejamy na tylną stronę :)

 Papierową stronę pokrywamy warstwą kleju :)
 przyklejamy etykietkę do butelki, później przyklejamy warstwę taśmy klejącej, żeby była w miarę wodoodporna i żeby się nie brudziła :)
 Wybieramy ozdoby :)
 I gotowe :)

 DRUGA PROPOZYCJA :)


Hope You enjoy it :)                    bye.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz