niedziela, 18 października 2015

Tajna broń- pewność siebie

Na pewno każdy z Was miał kiedyś gorszy dzień, bądź kilka gorszych dni z wielu różnych powodów. Każdemu ktoś kiedyś sprawił przykrość, przez co Wasza samoocena diametralnie spadła. Nie raz zdarza się tak, że w Waszym życiu znajduje się ktoś, kto świadomie lub nie, obniża Waszą samoocenę, a Wy nie jesteście w stanie tego zauważyć i ciągle szukacie winy w sobie. Tak wyglądało moje życie przez długi czas. Kiedy ktoś wmawia Ci, że nie nadajesz się do niczego, że nic w życiu nie osiągniesz, zaczynasz w to po prostu wierzyć. Krytyka przewyższała wszystkie wartości. Ciągłe dążenie do ideału uniemożliwiało bycie sobą i poczucie swobody. Wtedy nie myślałam o tym w ten sposób, twierdziłam, że tak po prostu musi być. Patrząc w lustro widziałam wciąż to ,czego nie chciałam.. SIEBIE.. nie chciałam być sobą, tą nudną ,nic nie potrafiącą,beznadziejną sobą. Moje życie było jedną wielką walką o uwagę, uznanie i miłą atmosferę. O to drugie musiałam walczyć najbardziej i walczyłam o nie najchętniej, bo jeśli się już takiego doczekałam, wiedziałam, że odniosłam naprawdę wielki sukces, gdyż notorycznie byłam porównywana do innych ,,lepszych,, osób.
Krytyka gestów, wyglądu, zachowania i wyolbrzymianie porażek, doprowadziło do kompletnego upadku mojego poczucia wartości. Później już szczerze mówiąc nie zwracałam na to uwagi, było to dla mnie normą, że każdy mój pomysł, przejawy ambicji zostaną wyśmiane, a zamiast ciepłego ,,Cześć kochanie,,w drzwiach usłyszę słowa krytyki. Do tego wszystkiego dochodził strach.. . Takie zwyczaje powtarzające się każdego dnia przez praktycznie całe życie doprowadziło do tego, że trudno było mi uwierzyć, że mi coś kiedykolwiek w życiu wyjdzie, że komuś się spodoba moja praca, moja osoba, moje poglądy, czy zainteresowania. Sama musiałam to w sobie wypracować, a nie było to łatwe, ponieważ przez całe moje życie, a szczególnie w wieku, w którym kształtowana jest osobowość, tkwiłam mimowolnie w tym całym praniu mózgu. Dziś jestem pewna siebie, swojej wartości, atutów i umiejętności. Nigdy nie porównuję się do nikogo i staram się pracować nad ulepszeniem SWOJEJ osoby, a nie upodabnianiem się do ideałów, których NIE MA. Dlatego piszę ten post, ponieważ wiem, że nie jestem jedyna osobą którą to spotkało, i apeluję to tych wszystkich osób.. DZIEWCZYNO! Jesteś piękna, jesteś mądra i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej! CHŁOPAKU! Nadajesz się do wszystkiego, możesz być kim tylko chcesz, osiągnąć wielki sukces, wystarczy tylko chcieć po niego sięgnąć! Nie porównujcie się do innych, bo nie wiecie co oni przeszli w życiu, żeby być tam gdzie teraz są, nie zazdrośćcie! każdy jest inny, każdy ma inny status społeczny, swoje problemy i ciągnie swój wózek, ale KAŻDY też jest WYJĄTKOWY! KAŻDY może spełniać marzenia, KAŻDY ma w sobie tyle siły, żeby sprostać największym problemom i wymaganiom! Szczególna uwaga dla kobiet... KAŻDA Z WAS JEST PIĘKNA, każda ma specyficzną i na swój sposób piękną urodę, każda jest ważna i zasługuje na szacunek. Są kobiety, które w większym lub mniejszym stopniu o siebie dbają, ale każda ma w sobie piękno, które trzeba umieć wyeksponować! I nie możesz CZUĆ SIĘ GORSZA OD KOGOKOLWIEK! Bo nikt nigdy nie będzie Tobą , tak samo jak Ty nigdy nie będziesz nikim innym, dąż do tego, aby każdego dnia być lepszą wersją SIEBIE, a nie kogoś innego (Najczęściej kogoś kto nie zasługuje na to by być dla kogoś wzorem) . Zawsze rób to co TY chcesz, to co TOBIE się podoba i sprawia przyjemność. Nigdy nie rób niczego dla kogoś, ani pod kogoś. Nie zwracaj uwagi na to co mówią ludzie, i nie bierz ich słów do serca, bo prawdopodobnie są to ludzie, którzy chcą przyciąć Ci skrzydła. Nie musisz podobać się wszystkim. Jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził. PODOBAJ SIĘ SOBIE, TO BĘDZIESZ PODOBAĆ SIĘ INNYM. Bo pewność siebie, to nasza tajna broń do zdobywania świata! nie poddawajcie się, i wierzcie w siebie, bo ja w Was wierze <3
mam nadzieję, że nie oberwie mi się za bardzo za ten post, uchyliłam Wam bardzo prywatny kawałek..kawał mojego życia, dlatego proszę o wyrozumiałość :) mile widziane komentarze na ten temat ! 
A dla osób,  które lubią się znęcać nad innymi:
Zanim kogoś skrytykujesz, dowiedz się co ta osoba ma do powiedzenia, wysłuchaj jej wersji, zanim zrobisz duży błąd i  skrzywdzisz kogoś bezpodstawnie.2 komentarze:

 1. Skoro zachęcasz do komentowania a nikt jeszcze tego nie zrobił to ktoś musi przełamać lody. No i jakbym miał odpowiedzieć śpiewająco to z ręką na sercu mógłbym zaśpiewać " mam tak samo jak ty " z małą wielką różnicą ja na brak pewności siebie nie cierpiałem ale reasumując dobrze że takie coś ciebie spotkało dlaczego ?
  1. Nie powstał by ten cały blog i mówię o całokształcie i wszystkim co tu znajdziemy.
  2. Jesteś dzięki temu silniejsza w przyszłej pracy łatwiej od tych rozpieszczanych poradzić sobie z stresem i napotkanymi problemami.
  3. Potrafisz zrozumieć i w moim mniemaniu jak tak czytam zrobić coś czego braknie 80% społeczeństwa WYSŁUCHAĆ ale z tym pewności nie mam nie znam cię na tyle. :p
  4. Dzięki tej przeszłości jesteś sobą w 99% bo ten jeden to dobrze jest zachować na korekty własnego JA a opinia dobra/zła może tylko pomóc w zrozumieniu i często odkryciu popełnianych przez siebie błędów i ich eliminowaniu.
  No odpowiedz proszę tak, nie co do pkt. A jak są chęci na większą pogadankę to służę pomocą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń