sobota, 10 maja 2014

Lemon water!


Hej Hej ! Na pewno każdy z Was pił wodę z cytryną. Niby nic specjalnego, zazwyczaj pijemy ją jak nie ma nic innego w domu :P tymczasem niewielu z Nas wie, jak ten napój może pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Woda z cytryną jest jedną z najbardziej sprawdzonych substancji pobudzających, zatem rano zamiast kubka kawy, wypijcie szklankę zimnego, orzeźwiającego napoju z cytryny, efekt będzie taki sam , jak nie lepszy ^^  ( z medycznego punktu widzenia :
rano zazwyczaj sięgamy po coś co zawiera kofeinę , ona jednak powoduje, że wytwarzamy ,,złą,, energię , która powoduje wahania cukru we krwi oraz stres oksydacyjny, poza tym wypłukuje magnez z organizmu, itd., woda z cytryną natomiast wytwarza ,,dobrą,, energię , dzięki której organizm jest nawadniany i dotleniany, a także zachodzi proces detoksykacji, dostarczane są nam witaminy i elektrolity). Nie będę Wam już więcej filozofowała na ten temat, jest dużo stron o zdrowiu gdzie można te wszystkie rzeczy przeczytać szczegółowo. Oprócz bardzo dobrego działania, ma również wg. mnie bardzo dobry smak, wygląda bardzo zdrowo i orzeźwiająco  (i taki też jest) , a jeśli zrobimy go w jakiś ciekawy sposób, np. w słoiku ze słomką , to picie tego będzie prawdziwą przyjemnością. Dlatego zafundujmy sobie zdrowy zastrzyk energii od rana ! ♥

♥ jeśli ktoś woli łagodny smak cytryny to wystarczy wrzucić plasterki do wody , jeśli tak jak ja lubicie intensywny smak to zmaltretujcie cytrynki i wrzućcie kilka kostek lodu , yummy *q*Brak komentarzy:

Prześlij komentarz